استراتژی گروه نکسا پس از اجرای بیش از 30 پروژه فاخر در سطح شهر تهران از سال 1388 تاکنون، بر ترویج استفاده از خلاقیت و یافتن پاسخ‌های هوشمندانه به نیازهای اساسی زندگی مدرن و ارتقاء سطح کیفیت زندگی مخاطبان خود بنا نهاده شده است، بنابراین در راستای این استراتژی به‏ منظور فراهم آوردن عرصه‏‌ی مناسب برای معرفی استعدادها، ایجاد فرصت انتخاب طرح‌های بهتر و در نتیجه نیل به معماری کارآمد و بهینه و متناسب با فرهنگ، اقلیم و محیط زیست، نیل به بهره‌وری بیشتر در بناها و مجتمع‌های زیستی و تخصیص بهتر منابع مالی سرمایه‌گذاران است. در همین راستا طراحی سی و چهارمین پروژه مسکونی گروه نکسا به عنوان یک چالش پساکرونا به رقابت گذاشته شده است.

تیم داوری این رویداد با بهره‌گیری از حضور استاد ایرج کلانتری، مهندس محمد مجیدی، دکتر نشید نبیان، دکتر علیرضا تغابنی، مهندس داود دوست‌محمدی و مهندس سامان سیار (داور علی‌البدل) تشکیل شده است و همچنین مهندس مهرداد زواره محمدی به عنوان مشاور رقابت و دکتر علیرضا آقابابایی به عنوان مدیر و مهندس گلسا محمودی به عنوان دستیار مدیر رقابت نیز در این رقابت حضور دارند.

23 تیم شرکت‌کنندگان نیز از میان بیش از 80 تیم معماری پس بررسی‌های متعدد و مشورت با داوران، اهل فن و انجام فرآیندهای تکمیلی بر اساس دغدغه‌های گروه نکسا و امکانات و نیازهای پروژه، دعوت شده‌اند. زمان داوری رقابت پس از فرجه دو ماهه برای شرکت‌کنندگان به منظور ارائه آثار، طبق برنامه قبلی از 20 تیر ماه آغاز خواهد شد.

علاقه‌مندان به اطلاعات بیشتر در خصوص این رویداد و همچنین زمان و نحوه برگزاری مراسم اعلام برندگان و اهدای جوایز می‌توانند به وب سایت رسمی گروه نکسا به آدرس www.nexagroup.ir مراجعه نمایند.