پس از حوادث طبیعی خانمان‌برانداز بسیاری از حادثه‌دیدگان ناگزیرند مدتی نسبتاً طولانی را در سکونتگاه‌های پیش‌ساخته زندگی کنند. تأمین حجم زیادی از این سکونت‌گاه‌ها امری زمان‌بر و هزینه‌بر است. در نتیجه ممکن است هم‌وطنان آسیب‌دیده مجبور باشند تا مدت‌ها در سرما یا گرما در چادر زندگی کنند. هدف این مسابقه یافتن طرح‌هایی نوآورانه برای ساخت سکونتگاه‌های ماژولار نانوپلیمری است. چنین سکونتگاه‌هایی قابلیت انتقال سریع و در تعداد بیشتر به منطقه حادثه‌دیده را دارند و در کمترین زمان برپا می‌شوند.

در همین راستا شرکت صنایع نانوتک آینده (صنتا) با همکاری آی‌چلنج و با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو، شهرداری منطقه 19 تهران و انجمن صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان با هدف رفع چالش‌های موجود در مسیر تولید و به‌کارگیری سکونتگاه‌های موقت به‌ویژه در شرایط بحرانی اقدام به برگزاری مسابقه «طراحی سکونتگاه‌های ماژولار نانوپلیمری برای اسکان موقت شهروندان» کرده است. کلیه علاقه‌مندان می‌توانند به طور رایگان در این مسابقه شرکت کنند. سه تیم برگزیده نهایی در این مسابقه به ترتیب جوایز نقدی 120، 80 و 50 میلیون ریالی را از طرف شرکت صنایع نانوتک آینده (صنتا) دریافت خواهند کرد.

مسابقه «طراحی سکونتگاه‌های ماژولار نانوپلیمری برای اسکان موقت شهروندان» اهداف زیر را دنبال می‌کند:

  • 1-افزایش سهولت حمل‌ونقل سکونتگاه‌های موقت از محل تولید به محل نصب؛
  • 2-سهولت راه‌اندازی و مونتاژ قطعات سکونتگاه‌های موقت؛
  • 3-کاهش زمان تولید سکونتگاه‌های موقت؛
  • 4-کاهش هزینه تمام‌شده ساخت سکونتگاه‌های موقت؛
  • 5-ارتقای سطح آسایش خانواده‌های حادثه‌دیده.

از این‌رو فراخوان حاضر هر ایده یا طرحی را که در هر یک از بخش‌های تولید، حمل‌و‌نقل یا نصب سکونت‌گاه‌های موقت بهبودی حاصل کند، شامل می‌شود.


وبسایت اصلی مسابقه جهت دانلود اطلاعات کامل مسابقه و ثبت نام