مدیرعامل سازمان زیبا سازی شهر تهران از اجرای عملیات عمرانی با هدف کف سازی خیابان شهریار به عنوان نقطه اتصال تالارهای رودکی و وحدت به تئاتر شهر خبر داد.

به گزارش هنرمعماری آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان زیبا سازی شهر تهران، برزین ضرغامی با بیان این مطلب افزود: با توجه به اینکه تالار وحدت در ایام ماه محرم و صفر برنامه های کمتری به نسبت سایر ایام سال دارد، در نتیجه بهترین فرصت برای اجرای کامل عملیات عمرانی مربوط به بهسازی و کف سازی محور شهریار به عنوان مهمترین مسیر اتصالی دو تالار رودکی و وحدت به مرکز تئاتر شهر است.
وی ادامه داد: بزرگی و وسعت پروژه پهنه فرهنگ و هنری رودکی قاعدتا با موانع و مشکلاتی در طول اجرا روبه رو می شود که هر هفته جلساتی با دستگاه های متولی با هدف بررسی این موانع و ارائه راهکارهای موثر برای بهبود روند کمی و کیفی عملیات اجرایی و عمرانی این پروژه برگزار می شود.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران بیان کرد: یکی از موضوعات در اجرای این پروژه حفظ و احیای درختان قدیمی و کهنسال واقع در محور شهریار و سایر بخش های این پهنه است.
وی با تاکید بر اینکه هدف سازمان زیباسازی به عنوان متولی اجرای پروژه پهنه رودکی حفظ و در صورت لزوم احیای درختان کهنسال این محدوده به عنوان میراث طبیعی و حفظ فضای سبز موجود است، یادآور شد: خوشبختانه با توجه به حساسیت هایی که برای حفظ درختان و فضای سبز در مجموعه مدیریت شهری وجود دارد، مشاور پهنه رودکی به گونه ای طراحی های مربوط به کف سازی در محور شهریار را انجام داده است که نیازی به جابه جایی درختان کهنسال واقع در این محدوده نیست.
ضرغامی با اشاره به احیاء و مرمت بناهای تاریخی و واجد ارزش به عنوان دومین موضوع مهم در اجرای پروژه پهنه فرهنگی و هنری رودکی تاکید کرد: با همکاری سازمان های متولی به ویژه شهرداری منطقه 11 احیاء و مرمت خانه های تاریخی در حال انجام است.
به گفته وی، طبق برنامه ریزی های انجام شده تلاش می شود تا طی دو ماه پیش رو عملیات عمرانی و سنگ فرش مربوط به محور شهریار و ضلع جنوبی پهنه رودکی از ابتدای خیابان حافظ تا خیابان خارک خاتمه می یابد.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران تلاش شهرداری تهران برای تکمیل پروژه فرهنگی و هنری رودکی را یکی از کارهای ماندگار در این دوره مدیریت شهری دانست و گفت: تلاش داریم تا دو سال آینده تمامی کارهای مربوط به تکمیل پروژه رودکی را انجام دهیم تا این پهنه به عنوان پلازای بزرگ فرهنگ و هنر شهر تهران در اختیار هنرمندان و شهروندان قرار گیرد.
ضرغامی با اشاره به وظایف 11 دستگاه متولی در پهنه فرهنگی و هنری رودکی افزود: تمامی سازمان ها وظایف خود را انجام داده اند و اکنون سازمان زیبا سازی به عنوان متولی اجرای این پروژه و شهرداری منطقه 11 به عنوان تسهیل‌گر فعالیت می کنند.