سازمان نظام مهندسي ساختمان استان گيلان در نظر دارد از طريق داوري به 3 ساختمان برتر در گروه مسکوني (اعم از ويلا، تک واحدي، آپارتماني، اشتراکي، گسترده، مجتمع)، که از سال 1382 تا کنون در استان گيلان ساخته شده اند جايزه اي به رسم يادبود اهدا نمايد. لذا بدينوسيله از کليه علاقمندان دعوت مي شود که مطابق با دستورالعمل ذيل در اين رقابت شرکت نمايند.

مقررات:

پروژه هاي بازسازي، مرمتي، و طراحي داخلي، مجاز به شرکت در اين رقابت نخواهند بود.
مسئوليت اصالت اظهارات در خصوص مالکيت معنوي آثار بر عهده شرکت‌کنندگان بوده و سازمان نظام مهندسي ساختمان استان گيلان هيچگونه مسئوليتي را در قبال ادعاي احتمالي حقوقي و ساير مسائل مترتب نخواهد داشت.
مدارک ارسالي به شرکت‌کنندگان بازگردانده نمي‌شود. حق نمايش، و انتشار آثار (در مجله و وبسايت سازمان)، با قيد نام طراح، براي سازمان نظام مهندسي ساختمان استان گيلان محفوظ است.

معيارهاي داوري:
معيارهاي زير در داوري تمامي پروژه‌ها مدنظر قرار خواهند گرفت:

خلاقيت و نوآوري در طراحي
دقت و نوآوري در طراحي جزئيات
نوآوري در کاربرد مصالح و فناوري ساختمان
توجه به بستر اثر، اقليم گيلان ،‌ ارزش‌هاي زيست‌محيطي و تعهدات اجتماعي
مواجهه خلاقانه با مشکلات خاص پروژه از جمله: محدوديت‌هاي اقتصادي، شرايط خاص سايت از نظر ابعاد و اندازه‌ها،‌ ضوابط و رويه‌هاي قانوني (به‌ويژه در شهرهاي استان گيلان)، دشواري‌هاي فني و…
توجه به هويت معماري بومي گيلان
بديهي است که قضاوت نهايي در‌مورد هر پروژه نه از‌طريق مشخص کردن امتياز آن در هر‌کدام از موارد فوق و معدل‌گيري از امتيازات، که با قضاوت درباره تماميت آن صورت خواهد گرفت.

هيئت داوران (به ترتيب حروف الفبا):

1. مهرداد اميرنژاد مژدهي

2. محمدمهدي رئيس سميعي

3. شهاب عليدوست

4. محسن فيضي

5. آرش نصيري

جوايز طرح هاي برگزيده:
با توجه به نظر هيئت داوران و انتخاب طرح هاي برگزيده، جوايز به شرح ذيل به نفرات برتر اهدا خواهد شد:

 

جايزه

اول

50 ميليون ريال + نشان يادبود + لوح تقدير

دوم

40 ميليون ريال + نشان يادبود + لوح تقدير

سوم

30 ميليون ريال + نشان يادبود + لوح تقدير

برنامه‌ زمانبندي:

اعلام رسمي: 22 مرداد 1398

آخرين مهلت دريافت آثار: 20 شهريور 1398

مراسم اعطاي جوايز: متعاقباً اعلام خواهد شد.

نحوه‌ ارائه:

مهلت ارسال طرح تا پايان ساعت اداري روز چهارشنبه 20 شهريور ماه 1398 است. علاقمندان مي توانند طرح هاي خود (شامل مدارک فني؛ پلان نشان‌دهنده موقعيت بنا در محيط اطراف بصورت عکس گوگل ارث، پلان طبقات اصلي، مقاطع و نماهاي اصلي، تصاوير نشان‌دهنده ساختمان در محيط اطراف، داخلي و خارجي ساختمان و جزئيات مهم، و هرگونه تصوير، طرح يا نموداري که درک پروژه را تسهيل کند، و CD حاوي تصاوير و نقشه‌هاي 300 DPI با فرمت JPEG، فرم‌هاي تکميل‌شده شماره 1 و 2) را به صورت 3 تا 5 پوستر رنگي نصب شده بر روي فوم بورد در ابعاد 50 در 70 سانتيمتر و به صورت افقي، به آدرس رشت، بلوار شهيد انصاري، سازمان نظام مهندسي ساختمان استان گيلان، دبيرخانه‌ مسابقه جايزه معماري برتر گيلان، خانم مهندس خارابيان تحويل داده و رسيد دريافت نمايند.

توجه: روي هيچ‌کدام از شيت‌ها، لوگو، نام طراح، دفتر طراحي، مشاور و کارفرما ذکر نشود. نام پروژه، نام طراح، نشاني، شماره تلفن روي پاکت نوشته شود.

تلفن تماس دبيرخانه‌ي مسابقه : 4 تا 33759701-013 داخلي 204

دانلود فرم شماره 1: اطلاعات اثر

دانلود فرم شماره 2: تعهدنامه اصالت اثر