سرانجام نخستین اثر سو فوجیموتو در فرانسه افتتاح شد. آپارتمان 17 طبقه در شهر مون‌پولیه در نزدیکی مدیترانه، شهری با 278000 نفر جمعیت. نام پروژه L’Arbre Blanc به معنای درخت سفید است. این پروژه متشکل از 113 واحد آپارتمانی است.

به صورت کلی پروژه یک استوانه خمیده است که کنسول هایی از هر کدام از واحدهای آن به طول ۷ متر و ۶۶ سانتی متر بیرون آمده است. این پروژه محصول سری مسابقاتی است که توسط شهرداری مون‌پولیه با هدف تشویق سازندگان به ساخت بناهای فاخر صورت پذیرفته است. برنده دور اول مسابقه فرشید موسوی بود با پروژه ۹ طبقه مسکونی بود که در سال ۲۰۱۷ افتتاح شد. شهرداری منطقه پولی باور دارد این مسابقات در بلند مدت با پروژه‌های برنده آن می‌تواند باعث ارتقای کیفی معماری مون‌پولیه و مطالبه جمعی مردم از سازندگان برای ساخت بناهای مسکونی فاخر گردد.

سوفوجیموتوی ۴۸ ساله این پروژه را در سال ۲۰۱۴ برنده شد. نقطه شروع طراحی آن از یک کارگاه ۴ روزه در ژاپن بوده است. پس از اعلام برنده شدن فوجیموتو، او دفتر خود را در فرانسه افتتاح کرد که نخستین شعبه خارجی دفتر وی است.

این پروژه ۲۳۲۲ متر مربع است و در طرح برنامه مسابقه روف گاردن، رستوران، گالری با دید به رودخانه همجوار تاکید شده بود. اسکلت پروژه فلزی و تکنیک اجرای آن بسیار نوآورانه و دارای جزئیات فراوان است که نشان از علاقه طراحان به رعایت مسائل ساخت معماری همزمان با فلسفه معماری دارد. دو دفتر بومی فرانسه، فوجیموتو را در این پروژه همراهی می‌نمودند.