با افتخار منتشر شد
.
#کتاب_سال #معماری_معاصر_ایران
.
محصول #هنرمعماری با همکاری بسیار سازنده و مشارکت بیش از هشتاد مهندسین مشاور و دفتر معماری، معرفی کننده‌ی بیش از یکصد و بیست اثر ماندگار از #معماری_ایران
.
این کتاب با درایت بخش خصوصی و بصورت کاملاً مستقل از دولت تولید شده است. کتاب سال معماری معاصر ایران پنجره‌ای است از معماری امروز #ایران برای آیندگان
.
به لحاظ فنی این کتاب در آتلیه و با استاندارد زیبایی شناسی واحد #گرافیک #هنرمعماری تدوین شده است. #کتاب در ابعاد بیست و چهار در سی و پنج سانتی متر، چاپ شده توسط چاپخانه‌ی قدرتمند #ابیانه، بر روی کاغذ گلاسه‌ی بسیار وزین یکصد و پنجاه گرمی، همراه با جلد سخت تهیه شده است. صحافی کتاب کاری است از گروه بهرنگ، نامی آشنا که پیش‌تر از آزمون بزرگ کتبی همچون کتاب#هوشنگ_سیحون سربلند بیرون آمده است. کتاب سال معماری معاصر ایران در یک قاب چوبی سرسخت قرار دارد که بخوبی محافظ آن است. نهایتاً تمام این بسته در یک پوشش پلاستیکی محکم نظم یافته است.
.
به لحاظ ارزشی نیز کتاب سال معماری معاصر ایران مفتخر به معرفی نسل چهارم معماران ایران است. این کتاب آثاری در حوزه‌های مختلف #معماری ، #شهرسازی، #طراحی_داخلی ، #بازسازی ، #مرمت و آثار اجرا نشده (#کانسپت) را به معرض قضاوت و #نقد منتقدان خبره‌ی حرفه، معماران ، کارفرمایان و دیگر خوانندگان عرضه می‌نماید. کتاب مجموعاً ششصد و چهل و هشت صفحه است که سی صفحه‌ی پایانی انگلیسی و شامل آثار و شناسنامه‌ی آنها است.
.
ده #مقاله در ابتدای کتاب از #پرویز_رجبی ،#سیروس_باور ، #سیاوش_تیموری ،#محمد_مهدی_محمودی ، #وحید_قبادیان ، #علی_اکبری ،#باقر_طباطبایی ، #مهشید_معتمد ، #محسن_اکبرزاده و#علیرضا_عظیمی به خوبی تصویر جامع و نظری معقولی از حال و احوال معماری ایران، زنان معمار، معماری کلانشهرها، معماری پهلوی و… برای خواننده می‌سازد.
.
هنرمعماری : رسانه‌ی متعهد ، معماری جریان‌ساز