معرفی تخصص و خدمات حامیان سومین دوسالانه‌ی ملی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران


شرکت رویا طرح داخلی فعالیت خود را از سال 1372 ه.ش در حوزه خلیج فارس آغاز نموده و هم اکنون در کشورهای ایران، کانادا و کلیه کشورهای خلیج فارس گسترش یافته است. به پشتوانه تجربه 20 سال حضور در بازارهای جهانی صنعت ساختمان، به عنوان متخصص ترین مشاور و تامین کننده برای معماران و طراحان داخلی، مهندسین، پیمانکاران و مصرف کننده نهایی متمایز شده ایم. شهرت ما در طیف گسترده محصولات است که در دو گروه اصلی پوشش های دیوار (کاغذ دیواری مدرن و کاغذ دیواری  کلاسیک ، پارچه دیواری ، پوستر ، دیوارکوب ) و پوشش های کف ( موکت تایل و موکت رول ، پارکت چوب طبیعی ، لمینیت ، پارکت چرمی ، چمن مصنوعی ) ، عرضه می شوند. همسو با تعهد خود جهت تامین استانداردهای کیفی و زیست محیطی در صنعت ساختمان سازی ایران، کلیه محصولاتمان ساخت کشورهای اروپایی و آمریکایی هستند. ما صرفا یک تامین کننده در کاغذ دیواری مدرن و کاغذ دیواری  کلاسیک ، پارچه دیواری ، پوستر ، دیوارکوب، موکت تایل و موکت رول ، پارکت چوب طبیعی ، لمینیت ، پارکت چرمی و چمن مصنوعی نیستیم، بلکه بهترین خدمات پس از فروش و اجرا را نیز به مشتریانمان ارایه می دهیم. تیم های کارآزموده ما در عملیات اجرایی پروژه ها، با سال ها تلاش و تجربه، به تعهد و دانش روز اعتبار یافته اند.

شرکت صنایع سنگ آروین با هدف ایجاد و نوآوری در زمینه صنایع معدنی و فرآوری سنگ در سال ۱۳۸۷ پا به عرصه این صنعت نهاد.
این مجموعه فعالیت خود را در زمینه های اکتشاف ، استخراج و فرآوری سنگ گرانیت آغاز کرده و با در اختیار داشتن خطوط تولید کاملا خودکار و مدرن برش سنگ های گرانیت تایل با ضخامت ۱ سانتیمتر برای اولین بار در ایران و با بهره گیری از بهترین ماشین های ساب ، با بالاترین سطح فرآوری و کنترل کیفیت محصول در تمامی مراحل تولید و تحویل در بسته بندی پالت های چوبی بر حسب نیاز مشتریان و مطابق با استانداردهای جهانی و تکنولوژی روز دنیا به عنوان یکی از برترین تولید کنندگان سنگ گرانیت به شمار می رود. محصولات فرآوری شده این مجموعه انواع سنگهای گرانیت می باشد.
شرکت صنایع سنگ آروین واقع در نطنز شهرک صنعتی اوره و در زمینی به مساحت ۳۰۶۰۰ متر مربع درسال ۱۳۸۷ احداث گردید. سالن تولید این مجموعه به مساحت ۶۰۰۰ متر مربع شامل قله بر ها ، دستگاه های فرآوری، پولیش و بسته بندی سنگ می باشد . تمامی خط تولید به صورت مکانیزه بوده که نقش مهمی در کیفیت برتر سنگ تولیدی ایفا می کند. دستگاه های خط تولید این واحد ساخت بهترین شرکت های اروپایی می باشد و به لحاظ کیفیت ساب و برش ، مرغوبیت محصول در کشور بی نظیر بوده و در سطح بالاترین استانداردهای دنیای گرانیت می باشد. خط تولید این واحد قادر است روزانه تا ۱۰۰۰ متر مربع سنگ را تولید نماید و توانایی تولید سالیانه بیش از ۳۰۰/۰۰۰ متر مربع انواع سنگ گرانیت را دارا می باشد تا از این نظر نیز در صنعت فرآوری سنگ کشور بی رقیب باشد.

شهرداری بندرکنگ نهادی است عمومی، مستقل و غیر دولتی با ماهیت حکومتی و موضوعیت و عملکرد محلی که در شهر تاریخی،فرهنگی، بندرکنگ وظیفه اداره شهر و خدمت رسانی به شهروندان، مسافران و گردشگران را بر عهده دارد. این نهاد با پایبندی به ارزش های اسلامی، ایرانی و انقلابی با برخورداری از مشارکت ها و پشتوانه مردمی، مدیریت هماهنگ شهری و بهره گیری بهینه از منابع، با رویکرد مدیریت کارآمد، اثربخش و مبتنی بر دانایی به اداره شهر و ارایه عادلانه خدمات با کیفیت مناسب و بهنگام در عرصه های مختلف به منظور ایجاد شهری اسلامی با محیط مطلوب زندگی و شاخصه هایی چون آرامش، ایمنی، نشاط، امید و رونق اقتصادی برای شهروندان اقدام می نماید.
شهرداری بندرکنگ در حیطه وظایف خود با صیانت از پیشینه تاریخی- فرهنگی و حقوق شهروندی در جهت حفظ و ارتقاء جایگاه شهر  در سطح ناحیه ای و استانی، بهبود مستمر کیفیت زندگی مردم در ابعاد مادی و معنوی و توسعه پایدار شهر، همسو با سیاست های ملی و استانی تلاش می نماید. ما بر این باوریم که بهره مندی از سرمایه های اجتماعی به ویژه مشارکت مردم در مدیریت شهر، کارکنان شایسته و توانمند سازی ایشان و، همچنین استفاده از دستاوردهای نوین علمی موجب هم افزایی در دستیابی به شهرداری و شهری سرآمد خواهد بود.

انجمن مفاخر معماری ایران به همت جمعی از پیشکسوتان و دست‏اندرکاران عرصه های گوناگون معماری و با اهداف فرهنگی و حمایتی همچون:

  • تثبیت جایگاه معماری و معماران در جامعه
  • حفظ و اشاعه فرهنگ معماری ایران
  • حمایت از ارزش‏های اخلاقی و خودباوری در میان معماران
  • جلب حمایت موثر و ایجاد انگیزه در بین مسئولان و دولتمردان برای توجه به این بخش از هویت و دانش متعالی ایران
  • دست‏یابی به برآیندی همسو در نیروهای کارآمد برای رسیدن به فرهنگ معماری قابل تامل و پاسخگو
  • حمایت از پژوهشگران ، مولفان و طراحان در زمینه فن آوری و تازه های معماری
  • حمایت از محیط زیست و توسعه پایدار
  • حمایت از آثار و مفاخر معماری ایران
  • حمایت از تشکل های فرهنگی- صنفی- علمی که برای اعتلای ارزش های معماری بوجود آمده و می آیند

شکل گرفته است و در تاریخ  1382/12/25 ، تحت شماره 16392 به ثبت رسیده است.

متن بزودی منتشر می شود.

مان معماران با همکاری ” دفتر فرایند منطقی  در طراحی معماری ” و به همت جمعی از اساتید ” دانشگاه هنر ” با انگیزه ی ارتقا کیفیت فرهنگ آموزش معماری ، ایجاد شده است .

این مجموعه در گام نخست، برگزارکننده دوره های متعدد آموزشی در قالب کارگاه ها و همایش های دانشجویی و حرفه ای ، کارگاه های معماری وساخت ، معماری در سفر ، معماری دیجتال ،عکاسی معماری و سایر شاخه های مرتبط با معماری را با هدف ایجاد حلقه ارتباط میان دانشگاه و حرفه در برنامه خود دارد .

تحقق اهداف نقشه جامع علمی کشور در زمینه هنر، معماری و شهرسازی مستلزم گشودن دریچه های نوین علم و هنر و فناوری بر اساس ارزش های پایدار معماری ایران به منظور تحقق الگوی هنر متعهد و معماری اسلامی- ایرانی است. بدون تردید تحقق این اهداف مستلزم ایجاد بنیان ها و ساختارهای مورد نیاز برای دستیابی به شرایطی است که در نقشه جامع علمی کشور که توسط شورای محترم انقلاب فرهنگی تهیه شده است، تبیین گردیده است. از آنجا که ظرفیت دانشگاه های کشور تامین کننده شرایط لازم برای تحقق چنین تقاضاهایی نیست، ضروری بود که با به کارگیری اساتید برجسته و معتقد به چنین اهدافی در بازشناسی هنر، معماری، فناوری و شهرسازی اسلامی- ایرانی (که دارای اولویت های الف در اولویت های علم و فناوری کشور در سند نقشه جامع علمی کشور است) نسبت به تأسیس دانشگاه معماری و هنر پارس با رویکردی نوین به آموزش در جهت تحقق اهداف فوق اقدام شود.

ما هنرِ معماری(Honare Memari) هستیم. خانواده‌ای کوچک با مهارت‌های چندگانه، که بیشترین انرژی خود را صرف نقد و نظریه‌پردازی در حوزه‌ی معماری معاصر ایران می‌کنیم. کار هر روز ما رصد معماری ایران و تطبیق اوضاع کنونی با ایدئال جهانی است. ما می‌کوشیم حفره‌ها را خودمان، شناسایی، برنامه‌ریزی و رفع کنیم. ما از خدمت به ایران، ایرانیان، فرهنگ ایرانی، هنر ایرانی، معماری ایرانی و نهایتاً زندگی ایرانی لذت می‌بریم.

ما برای اهداف خود از جاده‌ی فرهنگ عبور می‌کنیم. ما از رسانه‌های معماری ایران هستیم و در این جاده با افراد و نام‌های زیادی برخورد کرده‌ایم. ما اعتراف می‌کنیم از همه‌ی این رهگذران چیزهای جدید یاد گرفته‌ایم و خوشبختانه با بعضی از ایشان نیز دوست شدیم. ما خود را یک «فرا رسانه: HyperMedia» خوانده‌ایم. این مفهوم را ما ابداع کردیم. این مفهوم حاصل مطالعات و تحقیقات بالادستی ما (در سطح دکتری و پست دکتری) است و چندان به مطالعات روزانه‌ی ما مربوط نیست. این مفهوم به ما جهت می‌دهد و رفتار و کردار ما را چارچوب می‌بخشد. خوشبختانه این مفهوم خیلی زود توسط طبقات پایین دست حوزه‌ی کاری ما مورد استفاده قرار گرفت. متأسفانه اغلب این مفهوم را برای توسعه‌ی سازمانی خود یا انجام اقدامات جبرانی و اضافه بر سازمان استفاده می‌کنند که مسلماً اشتباه است کما اینکه بچه‌های هیچ مدرسه‌ای نیز با شرکت در کلاس‌های فوق برنامه، دانش‌آموزان بهتری نشده‌اند!

وب‌سایت معمار ایرانی، با هدف پوشش آثار معماران ایرانی در ایران و جهان و رویدادهای معماری امروز ایران راه‌اندازی شده است. این وب‌سایت در حال حاضر دارای دوازده بخش پروژه‌ها، رویدادها، مسابقه‌ها، جایزه‌ها، گفتگوها، نوشته‌ها، مجله‌ها، کتاب‌ها، اینفوگرافیک‌ها، برگ‌هایی از تاریخ، فیلم‌خانه و رادیوفیلم‌خانه است.

وب‌سایت معمار ایرانی، مدارک و اطلاعات پروژه‌ها را به دو زبان فارسی و انگلیسی، مستقیما از خود معماران ایرانی دریافت و منتشر می‌کند. در این وب‌سایت، امکان دسترسی به آثار معماران ایرانی، بر اساس نام معماران، نام دفاتر، و عملکرد، موقعیت و تاریخ پروژه‌ها وجود دارد

هنر معماری آنلاین(AOAonline)، اولین و تنها وبسایت پژوهشی معماری ایرانی است که در حوزه‌ی معماری، طراحی داخلی و طراحی صنعتی فعالیت می‌کند. این وب‌سایت بخشی از ماتریس رسانه‌ای گروه فرارسانه‌ای هنر معماری( AOAhypermedia Group) می‌باشد.

هنر معماری آنلاین تولیدات پژوهشی و اطلاعات فنی مرتبط با دانش معماری را از طریق مقالات و یادداشت‌های پژوهشی(Articles And Essays) به مخاطبین خود منتقل می‌نماید و می‌کوشد خلاء نگاه علمی در فضای وب معماری ایران را پر نماید. این وبسایت همچنین مقالات سی شماره نخست فصلنامه‌ی هنر معماری را به همراه متن کتبی که چاپ آنها به اتمام رسیده است را منتشر می‌نماید.