فهرست


اولین مسابقه‌­ی دوسالانه‌­ی معماری و معماری داخلی ایران

چـرا دو­سالانـه؟! / نشید نبیان
نخستین نشست تعیین معیارهای داوری اولین مسابقه‌­ی دوسالانه‌­ی معماری و معماری داخلی ایران
دومین نشست تعیین معیارهای داوری
گزارش داوری اولین دوسالانه­‌ی معماری و معماری داخلی ایران
گزارش اختتامیه‌ی اولین دوسالانه‌ی معماری و معماری داخلی ایران / بهاره علی‌زاده

بخش معماری فضا های مسکونی (8)

برنده‌­ی اول: نوید مسعودی / ویــلای مــسعودی
برنده‌­ی دوم: کامبیز آذرخویش (شرکت اورارتو) / ساختمان مسکونی گل یخ
برنده­‌ی سوم: جلیل موسوی / کـیـلی
نفر برگزیده­: علی شریعتی و دخی سربندی (گروه معماری کارند) / ویـلای شمـس
نفر برگزیده­: رضا حبیب­‌زاده و آرزو خلیلی / سایه‌­ها

معمار فضا های عمومی(B)

برنده‌­ی اول: بهنام میرانیان، دارا امیری و الناز سیدبطحایی (شرکت پناه) / مجتمع خدمات فناوری دانشگاه شریف
برنده‌­ی دوم: محمد شماعی­‌زاده و شیرین شریف‌­فر (دفتر معماری طرح اول) / مجموعه آموزشی-فرهنگی خیریه‌ی فضیلی
برنده‌­ی سوم: امیرحسین طاهری (دفتر شیوه‌ی دگردیس) / سـاختمان تحقیقات الکترونیکی فطروسی
نفر برگزیده­: الهام گرامی­‌زاده و احسان حسینی (فرایند منطقی در طراحی معماری) / کارخانه‌­ی رنگ توکارنگ
نفر برگزیده­: محمد مهدی ذاکری (استودیو معماری Z) / ساختمان بانک مسکن، شعبه‌ی نارمک
نفر برگزیده­: محسن نوروزوند و نگار سریع­الاطلاق­ فرد (شرکت طرح و ساخت معمار آرتا) / بدنه و موزه‌­ی شهری مسجد جامع عتیق اردبیل
نفر برگزیده­: حامد فتوت / بنای نمازخانه و اجرای مراسم مذهبی

معماری داخلی فضا های مسکونی(C)

برنده­‌ی اول: زهرا آرمند و مصطفی امیدبخش (دفتر معماری رویداد) / ساختمان مسکونی مینا
برنده­‌ی دوم در بخش معماری داخلی فضاهای مسکونی و برگزیده‌­ی بخش معماری فضاهای مسکونی: سهراب رفعت / ویلای فردوس جنوبی
نفر برگزیده­: کامبیز آذرخویش، نازلی ابریشمی و سارا آذرخویش (شرکت اورارتو) / طراحی داخلی واحد نمونه­‌ی 100 متری در پروژه‌­ی انبوه­‌سازی باغ بهشت
نفر برگزیده­: فرزاد رستمی­‌فر (شرکت مهندسین سومه) / بازسازی خانه‌ی امینی
نفر برگزیده­: امیر امین‌­کاظمی و محبوبه نصیری / طراحی داخلی پروژه‌ی مسکونی آپادانا

معماری داخلی فضا های عمومی(D)

برنده­‌ی اول: رضا نجفیان (رنا دیزاین) / دفتر سینمایی دیار مدیا
برنده‌­ی دوم: هومن همایون‌فر و سینا نایبی (شرکت طرح ایده چارچوب) / شعبه‌ی مرکزی بانک خاورمیانه
برنده‌­ی سوم: ایمان امین­لاری (خانه طرح) / فروشگاه ساعت Swiss Gallery
نفر برگزیده­: اشکان باقری­اقدم، یاسر کریمیان، سینا کریمیان و فرزاد لطف‌الهی / فروشگاه سام اپتیک
نفر برگزیده­: ایمان شفیعی و بهزاد منشگر (دفتر کاما) / بازسازی مطب دندانپزشکی آرمان (واحد 11)
نفر برگزیده­: کامبیز آذرخویش، نازلی ابریشمی و سارا آذرخویش (شرکت اورارتو) / ساختمان دفتر مرکزی شرکت ایرانسل

طراحی

تماشای “مردان دیوانه” پس از نمایشگاه “عناصر معماری” در دوسالانه­‌ی 2014 ونیز / نوشته­‌ی غزل عباسی اسبق
مونا پاد، هنرمند و مجسمه‌ساز / مصاحبه از فرزانه احسانی مؤید
سازه­ای ارگانیک در نمک آبرود: رستوران و دفتر معماری آیلار / طراح و مجری: فریدون عبیدی
تداوم گفت‌وگو، تبادل تجربه، گفت‌وگوهای معمارانه‌ی مؤسسه‌ی تهران با حمایت شرکت آوانداد / نوشته­‌ی یاسمن احسانی

 

شناسه


 

صاحب امتیاز: مؤسسه­‌ی فرهنگی ـ هنری هنر معماری قرن
مدیر عامل و مدیر اجرایی: شهریار خانی زاد
مدیر مسئول: دکتر کامران توسلی
مدیر مالی و بازرگانی: سارا رحیمی
سردبیر، مدیر هنری و ناظر فنی چاپ: شهریار خانی­ زاد
طراح گرافیک و صفحه­‌آرا: عاطفه طاهری، پگاه سالارکیا
مترجم و ویراستار: فرزانه احسانی مؤید
مدیر بخش فنی و رایانه: فرید­ عابدین شیرازی
هیئت تحریریه (به ترتیب حروف الفبا):
فرزانه احسانی­‌مؤید، امیر بانی‌­مسعود، شهریار خانی‌­زاد، پویا خزائلی پارسا، فرامرز پارسی، فریار جواهریان، راحله حسینی، علی خادم­‌زاده، الناز رحیمی، علیرضا سیّداحمدیان، علی‌­اکبر صارمی، امیر فرج‌­اللهی راد، سیده مهسا کامی­شیرازی، آبتین گلکار، کاوه منصوری، کامبیز ناظرعمو، زینب یاسی
همکاران این شماره­ی فصلنامه (به ترتیب حروف الفبا):
شهرام قربانی (چاپ ابیانه)، محمد­رضا کاشانی، شهرام گل‌امینی، نشید نبیان، عباس ریاحی‌فرد بیژن شافعی، کورش حاجی‌زاده، الهام رضوی، انوشه منصوری، مرتضی رحیمی
لیتوگرافی: رسام گرافیک (88751924 -88759322)
چاپ: ابیانه؛ انتهای خیابان استاد حسن بنای جنوبی، مجیدیه‌ی سابق
پایین­‌تر از رودخانه، روبه‌­روی بانک سپه، پلاک 59 (88437566)
صحافی: معین (44198615)
توزیع کیوسک­های مطبوعاتی : نامه­ی امروز (88338553)
تیراژ : 6000 جلد